Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z policją

11 stycznia @ 10:00 - 17:00

Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne to zagadnienia, które zostały poruszone na spotkaniu 11 stycznia 2023 r. w naszej szkole. Spotkanie prowadziły: kom. Anna Lenkiewicz i mł. asp. Emilia Kożuch.

Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i  konsekwencji prawnych z niej wynikającej. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy są ich świadkami. Policjantki przypomniały wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegły także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjantek, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariuszki udzielały wyczerpujących odpowiedzi.

       

Policjantki dużo mówiły o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania policjantki wyjaśniły uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśniły czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.

Na zakończenie policjantki przypomniały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych: w domu, w Internecie, na podwórku, na stoku, na lodowisku itp. Mamy nadzieję, że przypomniane zasady będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

 

 Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz głęboko w to wierzymy, że pozytywnie wpłynie na zachowanie dzieci w szkole i poza nią.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielkom policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.

Szczegóły

Data:
11 stycznia
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie: