Drodzy Rodzice, Przyjaciele SP45,
jak już doskonale wiecie, przy szkole działa
Stowarzyszenie „Spełniamy Dziecięce Marzenia”.

Stowarzyszenie, odkąd otworzyło swoje podwoje po epidemii, wraz ze zmianą zarządu, dokonuje cudów – udział w imprezach, promocjach, akcjach charytatywnych promuje nie tylko naszą szkołę, ale także pomaga spełnić marzenia naszych podopiecznych.  Co robiliśmy w zeszłym roku?

1. Pozyskaliśmy sponsora firmy Abisal sp. z o.o. i nasza determinacja i cierpliwość dała owoce, aby zrealizować sportowe marzenia uczniów. Na ręce nauczycieli Wf-u w SP45 w Bytomiu przekazaliśmy sprzęt sportowy marki HMS- fitness. Segment sportowy szkoły wzbogacił się o sprzęt do badmintona, hamaki do strefy relaksu, skakanki, ciężarki 0.5kg do ćwiczeń fitness, okularki do pływania, ręczniki z mikrofibry, sprzęt to tenisa stołowego, maty do ćwiczeń.

2. Uczestniczyliśmy w targach „Sąsiedzka twórczość” i wystawiliśmy nasze „Unikalne przedmioty zrobione z duszą i sercem” – dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli wystawiliśmy kramik z cudownymi przedmiotami. Dodatkowo zaprezentowaliśmy naszą działalność mieszkańcom Bytomia, Radzionkowa i Tarnowskich Gór.

3. Wykorzystaliśmy nasze zasoby, czyli serce i umiejętności:

-włączyliśmy się do akcji „Szyjemy kominiarki dla Ukrainy”,

– zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów potrzebnych dla rodzin przybywających z Ukrainy – ubrania, środki higieniczne, artykuły szkolne – wszystko to zostało przekazane wspaniałym osobom, których życie runęło w gruzach wraz z wybuchem wojny.

– zainicjowaliśmy „Akcję: Licytacja” – dzięki wspaniałym zdolnościom i talentowi naszych uczniów wystawiliśmy na licytacje przedmioty wykonane z potrzeby serca. Dzięki zarobionym pieniądzom zakupiliśmy pomoce naukowe potrzebne naszej ukraińskiej młodzieży.

4. Zorganizowaliśmy turniej gier planszowych „Carcassone”– udowodniliśmy tym samym, że dzieci lubią gry… nie tylko komputerowe.

5. Zorganizowaliśmy nasze flagowe przedsięwzięcie – festyn szkolny, który przyciąga i integruje społeczność bytomską. Od wielu lat nasze festyny są nieodłącznym elementem obrazu dzielnicy. Służą one nie tylko dobrej zabawie i rozrywce, ale mają również cel nadrzędny – działalność charytatywną – w tym roku nasza impreza odbyła się pod hasłem „Ocalenie wzroku jest bezcenne”.

Dzięki wspaniałomyślności i otwartym sercom mieszkańców byliśmy w stanie zakupić sprzęt dla naszej wyjątkowej uczennicy Patrycji – potrzebowała ona specjalistycznej lupy, dzięki której mogła uczyć się pomimo wady wzroku.

6. Zaprezentowaliśmy swoją działalność podczas Dni Organizacji Samorządowych – „Bytomski fajer”– wiele się tam działo – podczas Cudownego Święta, My zaprosiliśmy do wspólnego tworzenia Cudownego Rękodzieła – decoupage, filcowanie na sucho, malowanie kamieni – to tylko nieliczne ofert, z którymi wyszliśmy do naszych młodych i tych nieco starszych mieszkańców.

7. Zakupiliśmy dla naszych małych marzycieli maszynę do popcornu i waty cukrowej, by osłodzić im szkolne trudy i znoje

————————————————————————–

Nasze Stowarzyszenie to inicjatywa mająca na celu docieranie do marzeń dzieci i ich realizację. Działamy od kilkunastu lat na rzecz urzeczywistniania pragnień młodych bytomian, a od maja 2015 roku jako Stowarzyszenie KRS.

CELE STOWARZYSZENIA:

• wspieranie rozwoju dzieci
    • działalność charytatywna
    • organizacja czasu wolnego
    • inicjowanie różnych form aktywności
    • aktywizacja społeczności lokalnej

KTO MOŻE PRZYSTĄPIĆ:

Obecnie Stowarzyszenie liczy 60 osób. Są to rodzice uczniów, przyjaciele szkoły, absolwenci, nauczyciele, pracownicy szkoły. Do Stowarzyszenia może należeć każda pełnoletnia osoba, która chce z nami urzeczywistniać marzenia dzieci.

URZECZYWISTNILIŚMY MARZENIA DZIECI, czyli to za nami:

• Spełniamy Dziecięce Marzenia”: impreza cykliczna od 2008 roku z Nagrodami Marzeń, atrakcjami, stoiskami, aktywnościami
    • Spotkania Marzeń – z osobami z pasją (Grzegorz Kasdepke, Kasia Moś, Dariusz Laksa, podróżnicy, sportowcy, Krzysztof Drabik, Mateusz Guncel)
    • „Gramy dla…”, „Jesteś cudem” koncerty związane z pomocą drugiemu człowiekowi (6 razy)
    • Anioły dla Damiana – miejska charytatywna inicjatywa z koncertem i licytacją
    • Kolacja Marzeń – dla społeczności lokalnej, zbiórka na stołówkę
    • Akcja Extra stołówka z Delmą
    • akcje flashmob – „Serce za serce” (2 razy), „W tęczy dobrych myśli”, „Balonowe marzenia”
    • „Odwiedzaj swoje wspomnienia” – 9 filmów (w tym manekin challenge Zatrzymani w kadrze), część uwieczniona na płycie
    • „Książka najlepiej smakuje przed snem” – nocne maratony czytania
    • „Kameleon” – wydawanie gazety szkolnej
    • Mikołaj Marzeń