Tegoroczni czwartoklasiści rozwijają swoje umiejętności informatyczne z elementami robotyki w ramach innowacji pedagogicznej.

Innowacja z Informatyki to innowacja mająca na celu wzbudzenie wśród dzieci świadomości technicznych i rozbudzić zainteresowania wśród dzieci branżą IT. Podczas innowacji dzieci tworzą gry w języku Scratch. Tworzą gry w oparciu o tajniki sztucznej inteligencji. Dodatkowo uczniowie będą zapoznani z technikami robo-informatyki w oparciu o specjalistyczne moduły mikrokontrolerów MICROBIT, Arduino. W ramach programowania uczniowie poznają moduły programowania tych urządzeń oraz szereg innych. Stanowi to podbudowę do poznania języków programowania Java Script, Python w starszych klasach.