Dzień Tolerancji

16 listopada 2022 @ 08:00 - 17:00

16 listopada przypada Dzień Tolerancji. W naszej szkole to okazja do dyskusji o akceptacji, inności, o mniejszościach, o tym, że możemy się pięknie i ciekawie różnić. Bo każdy z nas jest w jakiejś mniejszości! I to jest ok.

Polecamy książkę: ” Wszyscy się liczą”- Wydawnictwo Dwie Siostry – bo to lekcja tolerancji, wrażliwości na drugiego człowieka i umiejętności współodczuwania. Tego, że każdy jest inny, charakterystyczny i LICZY SIĘ w świecie.
W ramach działań innowacyjnych „Obecni w kulturze” klasa 8 G uczestniczyła w lekcji muzealnej: „Jesteśmy u podszewki rzeczy” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Zajęcia miały przybliżyć postać Brunona Schulza, jego dzieła literackie i graficzne. Edukatorka – pani Anna Rak- prowadziła uczniów wokół zagadnienia tolerancji, znalezienia swojego miejsca w świecie. Uczniowie obejrzeli wystawę czasową „Schulz wg The Krasnals. Ignorabimus. By nikt nie porywał się na odgadywanie zamiarów boskich”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których opuszczali swoje przyzwyczajenia, obawy. Doświadczali siebie.

16 listopada 2022