Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Niepodległości

11 listopada 2022 @ 08:00 - 17:00

„Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas akademii w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Młodsze klasy zaśpiewały  hymn o 11.11, a starsze klasy – na uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni oraz oglądając i uczestnicząc w polonezie uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. 
Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpili przedstawiciele klas ósmych oraz chór szkolny.

Z okazji święta Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejsze życzenia dla naszej Ojczyzny z okazji Jej święta. Poniżej w galerii można zobaczyć, czego życzą młodzi Polacy naszej Ojczyźnie. 

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za właściwą postawę, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.

Nasza szkoła uczestniczy w dwóch projektach #szkoladohymnu pod patronem MEiN i #niepodlegladohymnu – patronat Biuro Programu „Niepodległa”.

Szczegóły

Data:
11 listopada 2022
Godzina:
08:00 - 17:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,