25 listopada 2022 @ 08:00 - 17:00

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

I to dzisiaj szkołą zawładnęły MISIE. Uczniowie przybyli do szkoły ze swoimi przytulankami, misiowymi maskotkami, pluszowymi misiami, w strojach misia, w koszulkach, piżamach z logo lub zdjęciem misia, a nawet zakładali biżuterię z wizerunkiem misia. W sumie było ich w szkole 733. Najwięcej pluszaków i misiowych gadżetów zgromadziły klasy: 1e (aż 180), 2b, 3b, 4b i 5d. Cudownie było oglądać malutkie, małe, większe i olbrzymie misiaki, które stworzyły przytulną atmosferę na lekcjach i przerwach.

Bo mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. A dlaczego?

Dlaczego pluszaki są tak ważne w rozwoju dziecka?

• uczą odpowiedzialności i troski
  • pomagają przełamać lęki u dziecka
  • przytulanie misiów działa uspokajająco
  • wspierają budowanie relacji międzyludzkich
  • pobudzają wyobraźnię

Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.

25 listopada 2022