Dzień Języków Obcych

27 września 2021 @ 00:00

Aby uczcić Europejski Dzień Języków nasi uczniowie wykonali zdjęcia z napisami w obcych językach zrobione w Polsce w ramach zabawy PHOTO VOICE czyli JĘZYKI WOKÓŁ NAS. Wszystkie osoby, które wzięły udział w zabawie dostały pozytywną uwagę. Aby zobaczyć obcobrzmiące nazwy z naszych ulic kliknij w link: https://padlet.com/panasewiczasp45/tbq7js1yjfnl517f

W szkole nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami wzięli udziału w akcji: „Panie Janie jakie znasz języki?”. Akcja polegała na odśpiewaniu 27 września 2021 r. piosenki „Panie Janie” w obcym języku. Organizatorem tego wydarzenia, pod patronatem Prezydenta Bytomia, było Przedszkole Miejskie nr 25 „Słoneczny Zakątek” w Bytomiu.

Klasa 8e wzięła udział w imprezie plenerowej “Spotkaj się z niemieckim” zorganizowanej w Katowicach przez Instytut Goethego. Spotkanie to było częścią kampanii ” Język twojej pasji” promującej naukę języka niemieckiego. Były gry i zabawy językowe, Mały Teatr Ilustracji, występ magika Piotra Szumnego oraz pyszne żelki Haribo.
Natomiast uczniowie klas 8c i 8e uczestniczyli w Europejskim Dniu Języków Obcych zorganizowanym przez II LO w Bytomiu. Były krzyżówki, szarady i radosne doskonalenie sprawności językowych.

27 września 2021
, , , , ,