“Bajka z nowym morałem” w świetlicy szkolnej

16 września 2020 @ 12:00 - 15:00

A w świetlicy szkolnej nowa, ciekawa akcja…
Przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa i higieny może być bardzo trudne dla naszych najmłodszych uczniów, dlatego świetlica szkolna włącza się w kampanię McDonald’s “Bajka z nowym morałem”. Bo co by się stało, gdyby o naszej nowej sytuacji opowiadały bajkowe postaci? Mycie rąk, maseczki, dystans społeczny stały się naszą codziennością. Nawet dorosłym ciężko przyzwyczaić się do nowych wymogów. Dla dzieci mogą być one postrzegane jako przeszkody, ograniczające ich kreatywność i możliwości zaspokajania naturalnej ciekawości. Przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa i higieny może być zatem trudne. Eksperci są zgodni co do tego, że nauka przez zabawę i pozytywne skojarzenia jest jedną z najskuteczniejszych form edukacji. McDonald’s przygotował nowe wersje klasycznych opowieści – „Bajka o Kopciuszku, która nie poszła na bal”, „Czerwony Kapturek i wilk, który nie trzymał dystansu” oraz „Królewna Śnieżka i umyte jabłko”, które czyta aktorka Anna Dereszowska. Magiczne bajki pozwolą naszym Świetlikom zrozumieć zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid-19.

16 września 2020