Wizyty naszych uczniów w Urzędzie Miasta

25 października 2023 @ 08:00 - 17:00

24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji popularnonaukowej “A to ciekawe! I Ty możesz patrzeć i myśleć jak konserwator zabytków”. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Konferencji towarzyszyła wystawa prezentująca fotografie bytomskich zabytków, a później odbyły się spotkania z wykonawcami prac przywracających im świetność, a także wykłady specjalistów z zakresu ochrony zabytków. Miejska konserwator zabytków – Dominika Kściuczyk,  podzieliła się wiedzą z zakresu ochrony zabytków w naszym mieście, a inni prelegenci w przystępny sposób próbowali przybliżyć zagadnienia z dziedziny ochrony i konserwacji zabytków.

23 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego nasi uczniowie, którzy wystąpili we wrześniowym półmaratonie bytomskim jako wolontariusze, otrzymali podziękowania od prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, dyrektora OSiR Zbigniewa Bryjaka oraz zastępcy dyrektora OSiR Grzegorza Pawlusa. Podczas wrześniowego półmaratonu do zadań naszych wolontariuszy należało głównie zabezpieczenie trasy biegowej wspólnie z policją, strażą pożarną i strażą miejską. Dziękujemy!

25 października 2023
Kategoria Wydarzenie: