#Wirusoochrona

15 października 2022 @ 08:00 - 17:00

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Dołączając do działań Sanepidu w naszej szkole w dniach 17 – 21 października 2022 r. w klasach I-III została przeprowadzona akcja pt. “Wirusoochrona #Lekcjahigieny”

AKCJA MA NA CELU: promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk oraz nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk.

Podczas zajęć przeprowadzono pogadanki dla uczniów podparte prezentacją multimedialną pt. “Szkoła mycia rąk Elli i Maxa” oraz przedstawiono instruktaż prawidłowego mycia rąk. Zwrócono również uwagę na zdrowy styl życia.
Uczniowie przypomnieli sobie o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócili uwagę na znaczącą rolę higieny rąk jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się drobnoustrojów. Wykonali plakaty zachęcające wszystkich do mycia rąk, które rozwiesili na korytarzu szkolnym. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali dyplom za aktywny udział w lekcji higieny. Dodatkowo w klasach trzecich  zostanie zorganizowany konkurs na 30 sek. spot edukacyjny zachęcający do mycia rąk.

15 października 2022