Ukończyliśmy Międzynarodowy Projekt “Kreatywne Prace Plastyczne”

18 maja 2021 @ 08:00 - 17:00

„Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać.”
Antoine de Saint-Exupéry
Uczniowie klas: 1b, 1c i 2b ukończyli Międzynarodowy Projekt ,,Kreatywne Prace Plastyczne”. Każdy uczeń wykonał 9 prac korzystając z pomysłów umieszczonych na blogu Kreatywnych Prac Plastycznych:
Głównymi celami projektu było:
– wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne, szczególnie w zakresie małej motoryki, precyzji ruchów, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni, kreatywności, zmysłów, mowy, uwagi i integracji sensorycznej;
– wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności;
– zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i aktywności dziecka w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego poznawania stymulującego rozwój.
Uczniowie poprzez atrakcyjne dla dzieci zabawy, eksperymentowanie i twórczą aktywność plastyczną uczyli się i rozwijali przez zabawę, poznawali atrakcyjne i niekonwencjonalne techniki plastyczne dla dzieci pobudzające wyobraźnię, wyzwalające radość i kreatywność oraz dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci.
Projekt rewelacyjny.
Morze fantastycznych pomysłów na prace plastyczne.
Dzieci bardzo zaangażowane w pracę. Świetnie się bawiły. Każda praca była prawdziwym arcydziełem plastycznym.
Bardzo dobrze określone cele, które w 100% zrealizowaliśmy.
Ogromnie się cieszymy, że trafiliśmy na profil Kreatywnych Prac i mogliśmy uczestniczyć z naszymi uczniami w projekcie. Nadal będziemy się inspirować pomysłami udostępnionymi na blogu.

18 maja 2021