Tydzień poezji

23 marca @ 08:00 - 17:00

.

To, że każdy może poetyzować i że poezja jest wszędzie pokazał Tydzień Poezji, który trwał w naszej szkole od 20 do 27 marca. W tym czasie każdy miał szansę stworzyć wiersz konkretny, a także być twórcą poezji z odzysku. Prawie 80 uczniów wzięło udział w teście on-line: Środki poetyckie w piosenkach, a 21 marca – w Światowym Dniu Poezji – każdy mógł zabrać ze sobą do domu fragmenty utworów Czesława Miłosza.

Dla osób na co dzień  piszących wiersze przygotowano akcje: Wrzuć poezję do szufladki, a do 5 kwietnia potrwa wyzwanie: Poetyckie zdjęcie (szczegóły poniżej).

POEZJA TO NIE TYLKO WIERSZE!

W związku z trwającym Tygodniem Poezji ogłaszamy wyzwanie dla wszystkich zwolenników FOTOGRAFII – uczniów, rodziców, pracowników szkoły, absolwentów.

CO TRZEBA ZROBIĆ?
– Wykonaj jedno poetyckie zdjęcie: CZARNO-BIAŁE lub w SEPII.
Niech będzie niedosłowne, metaforyczne.
Uchwyć chwilę, krajobraz, przedmiot, zjawisko, osobę – to, co cię zachwyci, zadziwi, zafrapuje.
– Zdjęcie prześlij na adres: tekstysp45@gmail.com
TERMIN: do 5 kwietnia

Zdjęcia zbudują poetycką wystawę!

Kategoria Wydarzenie: