Sportowe świętowanie ETSS 2022 i EDSS 2022

30 września 2022 @ 00:00

Europejski Tydzień Sportu Szkolnego 2022 startuje już 23 września!  To już 8. edycja tej sportowej inicjatywy Komisji Europejskiej, która promuje sport jako aktywność fizyczną i społeczną. Jest to okazja  na rozpowszechnienie nowych dyscyplin oraz poszerzenie naszej bazy sportowej o nowe działania, pomysły, inspiracje… oraz o to, by być #BEACTIVE przez cały rok.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was sportowe wydarzenia, wyzwania, gry i zabawy. Były “lekkoatletyczne zmagania”, wyjścia do freak parku, na boisko, do parku, na spacer, na wspólne bieganie, bez sprzętu, z piłkami, ze skakankami. Rzucaliśmy kasztanami, żołędziami, piłkami, a nawet kółkami ringo. Próbowaliśmy się ścigać, rozwijaliśmy nie tylko szybkość, ale również wytrzymałość i technikę biegu. Doskonaliliśmy skoczność i koordynację. Było aktywnie i radośnie.

W ostatnim dniu ETSS 2022 zrobiliśmy akcję podsumowującą w ramach Europejskiego DNIA Sportu Szkolnego 2022. Dodatkowo nasi najmłodsi uczniowie skorzystali z Ruchowego Planu Lekcji przygotowanego przez Akademię Krokieta i Lamy. Bawili się świetnie ruszając się podczas przerw śródlekcyjnych, jednocześnie poznając ukraińskie zwroty związane z wykonywanym ruchem. Dodatkowo wykorzystali przygotowane filmiki podczas zajęć ruchowych w świetlicy szkolnej. Sami zobaczcie jak świetnie ćwiczyli i bawili się.

30 września 2022
, , ,