Opieka nad grobami

31 października 2020 @ 08:00 - 17:00

We współpracy z  Towarzystwem Opieki nad Zabytkami, uczniowie naszej szkoły objęli całoroczną opieką groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego spoczywających na bytomskich cmentarzach. Opiekujemy się grobami osób zasłużonych dla miasta Bytomia i zabytkowymi nagrobkami. Nie zapominamy, sprzątamy, dbamy…
W tym okresie dziękujemy również wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji “Podaruj znicz na kresy”. 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych zapłonęły one na opuszczonych polskich grobach znajdujących się na cmentarzach powiatu drohobyckiego, (na Ukrainie, w okolicach Lwowa).
Pamięć o zmarłych jest bowiem częścią narodowej tożsamości, elementem narodowej historii świadczącej o polskiej tradycji tych ziem. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

31 października 2020