Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Myślę pozytywnie” – projekt w realizacji

10 kwietnia @ 08:00 - 17:00

Mimo lockdownu nie poddajemy się i dalej realizujemy zadania, których podjęliśmy się na początku roku szkolnego. Bo myśleć pozytywnie trzeba nie tylko od święta, ale przez cały czas (szczególnie teraz). Co ostatnio robiliśmy?

 „Uważności w naszym życiu” – to zadanie na początek nowego półrocza. Zajęcia prowadziliśmy zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali z nauczycielami na temat uważności i poznali sposoby, które pomagają im skupić swoją uwagę. Przeprowadzone zajęcia, ćwiczenia i rozmowy z dziećmi spowodowały, że zauważyły one, jak ważna jest uważność w naszym życiu. Uczniowie nie zdawali sobie sprawy, jak czasami ciężko jest być uważnym i  jak ważny jest trening tej umiejętności.

Kolejne zadanie to  niesienie innym radości i dzielenie się dobrym słowem. Pomimo nauki zdalnej wspólnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem rewelacyjnie. Przygotowaliśmy własnoręcznie zrobione – piękne kartki świąteczne, które zostały przekazane do Domu Kombatanta oraz do Domu Pomocy Społecznej “Wędrowiec” w Miechowicach. Wszak dobrem i dobry słowem trzeba się dzielić! Powstało również „Drzewo wdzięczności”, na którym po każdym tygodniu nauki uczniowie będą zapisywać, za co są wdzięczni. Drzewko już stoi i pierwsze “wdzięczne słowa” już na nim zawisły. Stworzone plakaty „Najmilsze słowa” i „Weź to, czego potrzebujesz” zyskały naśladowców i można je znaleźć nie tylko w szkole, ale również np. na tablicach ogłoszeń w szombierskich blokach. Bo uczniowie doszli do wniosku, że najpiękniejszymi prezentami, które możemy podarować innym są uwaga, czas i uprzejme słowa, a radość można sprawić komuś małymi gestami i drobnymi, własnoręcznie wykonanymi upominkami, czy kartkami. 

Szczegóły

Data:
10 kwietnia
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie kategorie:
,