Karta rowerowa

10 czerwca 2021 @ 08:00 - 17:00

W końcu się udało! Nasi uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Egzamin praktyczny poprzedzony był częścią teoretyczną, która w tym roku odbyła się już we wrześniu, ale pogoda i pandemia nie pozwoliły przeprowadzić drugi etap egzaminu.

Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu z pytaniami dotyczącymi: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, zasad pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania, zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz obsługi technicznej roweru.

Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili w czerwcu do egzaminu praktycznego, podczas którego uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą:

– jazdę po łukach,
– wykonywanie manewrów: skręcanie w prawo i w lewo, zawracanie (jazda po tzw. ósemce), omijanie przeszkód, zatrzymanie.
– upewnienie się o możliwości jazdy,
– płynne ruszanie z miejsca,
– upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
– jazda wytyczonym pasem bez najeżdżania na linię i bez podpierania się nogami,  jazda tzw. wąskim korytarzem,
– hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała pani Jolanta Krysińska.

10 czerwca 2021
Kategoria Wydarzenie: