Frohe Weihnachten

4 grudnia 2023 @ 08:00 - 17:00

Święta coraz bliżej, również na naszych zajęciach z języków obcych.
Uczniowie klas 7b, 7d oraz 7e uczestniczyli w grudniu w trzech niezwykłych webinariach o tematyce świątecznej. Podczas spotkań “na zoomie” poznali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach niemieckojęzycznych oraz odwiedzili najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie.

Natomiast trochę wcześniej, uczniowie klas 6 uczący się języka niemieckiego wzięli udział w cyklu wspaniałych warsztatów językowych: “Laternenbasteln mit Leha”, “Adventsbasteln mit Leha” oraz “Lebkuchen bemalen”, bo ważne jest, aby podczas nauki języka obcego mieć kontekst niezbędny do zrozumienia rozmowy. Im więcej wiemy o stylu życia, kulturze i tradycjach danego kraju, tym lepiej zrozumiemy język i rozmowy w tym języku.

Dziękujemy za przemiłe spotkania i świąteczną atmosferę stworzoną przez organizatora czyli Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział Katowice oraz Bibliotekę Austriacką w Opolu.

4 grudnia 2023
, , ,