Działamy – Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

1 października 2023 @ 08:00 - 17:00

We wrześniu w ramach zadań certyfikacyjnych Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 zastanawialiśmy się „Czym jest bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne dziecka”. Nasze działania skupiły się na kilku obszarach:

• Rodzice –  bardzo wartościowe mini-webinary na temat „Bezpieczeństwa psychicznego dziecka”.
  • Nauczyciele klas I – III –  spotkanie warsztatowe i stworzenie mapy myśli.
  • Nauczyciele –  rozpoczynanie lekcji  5 minutowymi tzw. „pozytywnymi wzmocnieniami” całej klasy.
  • Uczniowie z klasy 2b i 6c oraz dzieci uczęszczające na etykę – wykonanie projektu w obszarze „Co oznacza bezpieczeństwo emocjonalne?”.  Był podcast od  Instytutu Edukacji Pozytywnej „Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne dla dzieci i młodzieży”, dyskusja na jego temat i ustalenie techniki wykonania projektu. Efekt jest zaskakujący ????

1 października 2023