Czerwcowe akcje i projekty

22 czerwca 2023 @ 08:00 - 17:00

Czerwcowe aktywności szkolne nie muszą odbywać się w murach szkoły. Nasi uczniowie zaangażowali się jeszcze w czerwcu w kilka akcji: Rodzice -dzieciom, dzieci-rodzicom, Czytanie na polanie, Dzień Pustej Klasy, Dzień Dziecka na sportowo, Jak nie czytam, jak czytam, a także wyruszyli na wycieczki edukacyjne poznawać piękno naszej ojczyzny.
Turnieju piłki nożnej ⚽⚽ Rodzice dzieciom – dzieci rodzicom to inicjatywa łącząca pokolenia, gdyż grają w niej i rodzice, i dzieci. W tym roku, po zaciętych meczach wygraliśmy cały turniej zdobywając sprzęt sportowy dla szkoły.
⚽⚽Dziękujemy naszym zawodnikom, tym dużym i małym, za poświęcony czas, moc emocji i sportowej walki na boisku.
Czytanie na Polanie to ogólnopolska akcja w ramach kampanii @Cała Polska Czyta Dzieciom, w której nasza szkoła wzięła udział.
????Było wspólne czytanie 6-metrowego picture booka Marka Bieńczyka „Książę w cukierni”, w którym obrazami i słowem porusza się temat szczęścia oraz docenienia TU i TERAZ.
????Było tworzenie własnych harmonijkowych książek, o tym, co nam daje szczęście.
????Było czytanie głośne przez dorosłych dzieciom i prezentowanie przez uczniów ich własnych wyborów literackich – książek, które warto wziąć ze sobą w plener. A to wszystko na przyszkolnych terenach zielonych.
Dzień Dziecka na sportowo to nie tylko harce i swobodne gry, ale również rozgrywki międzyklasowe. Dla klas piątych był sportowy sprawdzian ze znajomości zasad ruchu drogowego, dla klas sportowych: Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich czy Zawody Pływackie, a dla zgłoszonych klas: czerwcowe mistrzostwa w piłkę kopaną. Każdy znalazł coś dla siebie.
????????‍♂️???????? Dzień Pustej Klasy 2023 – święto edukacji w naturze. Tego dnia dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w najlepszym możliwym miejscu – w przyrodzie. I tak było dzisiaj w naszej szkole – klasy stały puste, a dzieciaki uczyły się w ruchu, na boisku, na wycieczce, w otoczeniu
#jaknieczytamjakczytam
????Mówią, że młodzi nie czytają…
????Udowadniamy, że młodzi czytają, mają swoje ulubione książki i lubią je polecać!
????W ramach ogólnopolskiej akcji, w której wzięło udział 3300 instytucji z całej Polski, w Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu pokazaliśmy, że czytamy i co czytamy.

22 czerwca 2023
, , , , ,