Akcja “Przyjdź do mnie na lekcję”

19 lutego 2021

Projekt: „Przyjdź do mnie na lekcję” to zaproszenie trzecioklasistów do udziału w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli klas 4-8. Na pomysł wpadła polonistka Joanna Kściuczyk i rozpropagowała między innymi w ruchu Budzącej się szkoły.
Uznała, wraz z nauczycielkami klas 1-3, że czas odczarować przejście z klasy 3 do klasy 4. Ciągłości nie zachowamy, stałości nie będzie, bo w klasie 4 pojawiają się nowe przedmioty, bo uczą inni nauczyciele. Warto jednak oswoić przejście do kolejnego etapu, zapanować nad lękiem, poprawić komfort psychiczny dzieci, zadbać o relacje. Nieznane uczynić bliższym. Stąd projekt i jego realizacja. Trzecioklasiści już uczestniczyli w lekcjach przyrody, a przed nimi zajęcia z języka polskiego.

Lekcja przyrody dla klasy 3d i 3e:

19 lutego 2021