Dzień Tornistra

5 października 2021 @ 08:00 - 17:00

W październiku kolejny raz obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra. Ze względu na inne, ciekawe akcje, obchody tego dnia w naszej szkole zostały przesunięte na 5 października.

Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków. Należy pamiętać, że nadmierna waga tornistra może powodować bóle pleców, ma wpływ na zmniejszenie pojemności płuc oraz sprzyja kształtowaniu nieprawidłowej sylwetki. Ciężar szkolnego plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała dziecka. Uczeń 13-letni może dźwigać ciężar stanowiący 15% wagi ciała. Ta rada wydaje się prosta, ale jak ją przełożyć na praktykę?
W klasach odbyły się rozmowy na temat tego, jak ciężki powinien być plecak, jak powinien wyglądać i co powinno się w nim znajdować. Sprawdzaliśmy, co musimy nosić, a co może zostać w szkolnych szafkach. Czy to wystarczy? Przekonamy się…

5 października 2021