II etap projektu “Być jak Ignacy”

22 stycznia 2021

W świetlicy szkolnej “Mali Odkrywcy” kontynuują działania w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Być jak Ignacy” organizowany przez PGNiG pod patronatem MEN, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki i polskich naukowców .
Właśnie kończymy II etap projektu, którego głównym tematem jest WODA. W realizacji kolejnych lekcji programowych współpracujemy z Centrum Nauki “Kopernik” –  korzystając z wirtualnej wycieczki “po wodę” oraz przedstawiając eksperymenty tematyczne: “Smog”, “Nurek Kartezjusza”. Wykorzystujemy zdobycze nauki i konieczność zdalnej nauki. Odbyliśmy wspaniałe spotkanie on-line z naukowcem, odwiedziliśmy wystawę zorganizowaną w Gdyni (zdalnie) pokazującą wynalazki dotyczące pozyskiwania wody na Ziemi. Najwięcej wysiłku uczestnicy projektu włożyli w nagranie filmu konkursowego “Człowieku: czyś stary czy młody,  pamiętaj o oszczędzaniu wody”. Efekty naszych działań ucieszyły zarówno uczniów jak i koordynatorów programu. Przed nami jeszcze dwa kolejne etapy ciężkiej pracy.

22 stycznia 2021