Wystawa “Mistrzowie ilustracji”

16 października 2020 @ 08:00 - 20 października 2020 @ 17:00

Nasza propozycja na pandemiczne czasy?
Wystawa „Mistrzowie ilustracji”, która od 16 października będzie dostępna dla uczniów SP45, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dwie Siostry. 33 grafiki, 8 ilustratorów: Butenko, Kołakowska, Wilbik, Konwicka, Lengren, Szancer, Pokora, Orłowska-Gabryś!
Dla nauczycieli i pracowników szkoły to podróż sentymentalna do ilustracji książek z
dzieciństwa, a dla uczniów – możliwość dostrzegania powiązań w przekazach
kulturowych poprzez sztuki wizualne.
Kultura musi towarzyszyć dzieciom w rozwoju, w każdym czasie. Dzięki niej łapiemy oddech, dystans i zmieniamy perspektywę. Dzieciom proponujemy uczenie się przez doświadczanie i przeżywanie. A przecież o to właśnie chodzi w dobrej edukacji. W Szkole Podstawowej nr 45 realizowana jest innowacja pedagogiczna: „Zanurzeni w kulturze”.
Wystawa trafiła do nas dzięki uprzejmość pani Katarzyny Michalskiej koordynatorki
miejskiego projektu Pokłady Kultury.

Start:
16 października 2020 @ 08:00