Wyślij pączka do Afryki

11 lutego 2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów do włączenia się do akcji „Wyślij Pączka do Afryki”. Od kilku lat akcja ta gościła w naszej szkole w okolicach Tłustego Czwartku dostarczając nam słodkich pączusiów, od których rosły serca zamiast brzuchów. W końcu charytatywne pączki zawsze są zdrowe.

W tym roku Tłusty Czwartek zamieniamy na Tłusty Luty i zamiast napełniać brzuchy kaloriami napełnimy je niesieniem pomocy dla dzieci z Afryki.

Na portierni od 08 lutego do 26 lutego czekają na Was Afrykańskie Puszki, do których każdy może wrzucić dowolną darowiznę dla dzieci z Afryki. (O swoich dobrym sercu dajcie znać wychowawcy). Zachęcamy również do kupowania E- PĄCZKÓW w Internecie. Szczegóły na plakatach.

Akcja „Wyślij Pączka do Afryki” jest prowadzona przez Ojców Kapucynów i ma na celu wsparcie misji w Afryce. W tym roku dochód przeznaczony jest między innymi na dożywianie osieroconych dzieci w Republice Środkowej Afryki, pomoc osobom ubogim i niepełnosprawnym w Czadzie, lekarstwa dla najuboższych, edukację dzieci oraz budowę studni głębinowych w Czadzie.

Pomimo Covid-owego dystansu nie oddalajmy się od czynienie dobra.

Serdecznie zapraszamy do PĄCZKOWANIA

11 lutego 2021