Wizyta w American Corner

29 września 2020 @ 08:00 - 1 października 2020 @ 17:00

Klasa dwujęzyczna czyli język angielski w wersji rozszerzonej oraz kilka innych przedmiotów w jęz. angielskim. Czy to tylko szlifowanie języka?  Nie! To również poznawanie kultury angielskiej i amerykańskiej.

Klasa 7e – dwujęzyczna, wybrała się na początku października do American Corner w Katowicach. Tematem spotkania były symbole USA. Nasi uczniowie odśpiewali hymn Stanów Zjednoczonych i poznali jego pochodzenie. Bo niby wiemy, a jednak nie do końca. Hymn USA ma tytuł „Gwiaździsty Sztandar”, a został zatwierdzony w 1931 roku przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Tekst napisał Francis Scott Key, a melodię skomponował w 1800 roku John Stafford-Smith. Hymn stworzony został podczas ostrzału Baltimore przez Anglików, po których wycofaniu mieszkańcy zaczęli wspólnie świętować i śpiewać słowa ułożone przez Keya.

Nasi uczniowie dowiedzieli się również m.in. jaka jest geneza powstania znanego wszystkim napisu HOLLYWOOD oraz dlaczego miś po angielsku to teddy bear. Sprawdzili swoje wiadomości w quizach, a poźniej był czas na fotki z prezydentem USA.

Start:
29 września 2020 @ 08:00