Witamy WIOSNĘ

22 marca 2021 @ 15:00 - 23:59

21 marca obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa, gdzie dwie różne skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego oraz tolerancji dla wszystkich. Zgodnie z sugestiami Samorządu Uczniowskiego pierwszy dzień wiosny został zaprojektowany inaczej niż zawsze. Podczas dzisiejszych zajęć on-line budziliśmy wiosnę, a w sobie motywację do dalszej nauki realizowanej zdalnie. Czekały nas różnorakie wyzwania: zakładanie różnokolorowych skarpetek, wspólne rysowanie Marzanny, pokaz wiosennej elegancji w krawacie, tworzenie klasowego opowiadania “Pożgnanie Covida” czyli wiosenna integracja klas, układanie pytań do nauczycieli z zakresu młodzieżowej popkultury, próby wybrania patrona szkoły… po prosu dobra zabawa z okazji tzw. “Dnia Wagarowicza” w postaci klasowych zmagań.

Udowodniliście, że mimo trudnych warunków nie opuściła was fantazja, kreatywność i poczucie humoru. Byliśmy zachwyceni waszymi wymysłami. Cieszymy się, że mogliśmy wam przypomnieć, że oprócz nauki w szkole ważna jest współpraca, odrobina współzawodnictwa i dobra zabawa.

Oto wyniki klasowych zmagań:

Klasy 4-6:

1. miejsce: 6e

2. miejsce: 6b

3. miejsce: 5b, 4e

Klasy 6-8:

1. miejsce: 7b

2. miejsce: 7a

3. miejsce: 7d

Klasy, które zdobyły 1 miejsce w swojej kategorii otrzymają nagrody, niestety dopiero po powrocie do szkoły. Wyniki testu nauczycieli podamy w późniejszym terminie.

22 marca 2021
, , ,