Szkolny Konkurs o tytuł Miłośników Polszczyzny

21 lutego 2020 @ 10:00 - 11:00

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma na celu kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. To również podstawowe cele kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem kampanii jest Rada Języka Polskiego.

Kampania społeczno-edukacyjna „Ojczysty – dodaj do ulubionych” ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków; ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika  i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.

Zapraszamy w tym dniu uczniów klas 3-6 do udziału w Konkursie o Tytuł Miłośników Polszczyzny. To konkurs, w którym możecie wziąć udział w parze, czyli duecie koleżeńskim. Start konkursu o 10.00 na szkolnej stołówce pod czujnym okiem p.J. Kściuczyk i p. B. Soroko-Kałuży.

Miłośniczki Polszczyzny wyłonione!

Emilia Gmurkowska i Ewa Broda, Hania Nawrot i Oliwia Porembska oraz Paulina Kosicka i Wiktoria Słodka to nasze najlepsze pary. One wiedzą, że poprawnie mówimy i piszemy: w cudzysłowie, wziąć czy jest napisane! Zwyciężczynie Konkursu o tytuł Miłośnika Polszczyzny pokonały 114 uczestników, pisząc trudny test w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego.
Gratulujemy Wam znajomości poprawnej polszczyzny.

21 lutego 2020
Kategoria Wydarzenie: