Szkolny Dzień Sztuki

26 kwietnia 2023 @ 08:00 - 17:00

Szkolny Dzień Sztuki już za nami!
Dziękujemy Wszystkim, którzy aktywnie działali, by bawić się sztuką i ją promować. Dzisiaj każdy mógł poczuć się artystą lub muzą/inspiracją artysty.
????cudowne przebrania za postacie z obrazów znanych malarzy.
????BYĆ W OBRAZIE – możliwość zrobienia sobie ZDJĘCIA W RAMIE OBRAZU
????Wasze dzieła tworzone w holu szkoły i galeria Waszych prac w holu głównym budynku A – POCIĄG DO SZTUKI.
????DZIEŃ SZTUKI i DZIEŃ KSIĄŻKI są tak blisko siebie, że można, a nawet trzeba je połączyć. Takim sposobem okazały się wyklejanki, których wielką fanką była Wisława Szymborska.
????Na każdej przerwie (w obu budynkach szkoły) tworzona była sztuka współczesna, między innymi: MANIA TKANIA czy ABSTRAKCYJNY CHODNIK
????Malarskie wyzwanie 3b, które trwało trochę dłużej niż jeden dzień. Bo wielkie dzieła nie powstają w sekundę. Mali artyści pracowali kilka dni przy sztalugach mierząc się z “martwą naturą”.
????Na ścianach prezentowane są cały czas dzieła klas artystycznych i najlepsze dzieła uczniów klas 4-6.

26 kwietnia 2023