Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2020

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Co roku w naszej szkole odbywały się obchody upamiętniające to wydarzenie. Była akademia, gazetki okolicznościowe, wyjście na obchody miejskie, wycieczki patriotyczne… w tym roku inaczej, ale też uroczyście.

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole uczniowie brali udział w zdalnych zajęciach z wychowawcą. Na godzinach wychowawczych i lekcjach historii zastanawiali się nad znaczeniem słowa „niepodległość”, przypominali sobie najważniejsze wydarzenia, które zbliżyły nasz naród do zdobycia niepodległości i zastanawiali się, jak uczcić ten dzień z szacunkiem dla dokonań minionych pokoleń, ale też z humorem i z radością. Dzieci klas młodszych przygotowali kotyliony, lapbooki i tworzyli barwy biało-czerwone. Uczniowie klas 8 poznawali naszą historię podczas wirtualnej wycieczki po Muzeum w Oświęcimiu.

Z okazji Święta Niepodległości zorganizowaliśmy również Ogólnopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nasi wokaliści zaprezentowali się pięknie, a posłuchać ich można na filmie pod tytułem: “Z piosenką w niepodległość”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja pozwoli na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w bardziej uroczysty sposób.

11 listopada 2020