Sprzątanie świata 2020

18 września 2020 @ 08:00 - 2 października 2020 @ 17:00

Akcja „Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Tegoroczne sprzątanie odbywać się będzie pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Z roku na rok nasza konsumpcja rośnie, co powoduje wzrost ilości wytwarzanych odpadów z tworzyw sztucznych. Odpady te należy segregować, aby mogły być poddane recyklingowi i otrzymać „drugie życie”, zamiast trafić na wysypisko śmieci.

PROJEKT „DRUGIE ŻYCIE BUTELKI PET”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w projekcie ekologicznym.

Zużyte, plastikowe butelki zagrażają światu, dlatego warto spróbować uczynić je trochę mniej groźnymi i wyczarować z nich użytkowe cudeńka.

Projekt recyklingowy „DRUGIE ŻYCIE BUTELKI PET” zakłada stworzenie z butelek PET ciekawych rzeczy, które można wykorzystać w codziennym życiu. Dajcie butelkom drugie życie. Liczy się tylko wasza kreatywność i wyobraźnia.

Prace można przynosić do dnia 2 października 2020 roku do p. Barbary Dzianach-Smarzewskiej i p. Beaty Kośli. Każda praca powinna być opatrzona danymi: imię, nazwisko i klasa autora. Prace uczniów zostaną sfotografowane i zaprezentowane w wirtualnej galerii.

Start:
18 września 2020 @ 08:00