Sportowe spotkania marzeń

5 kwietnia 2023 @ 08:00 - 17:00

Wiosna to czas nowych postanowień w ramach dbania o swoją kondycję. Idąc za Waszymi sugestiami gościliśmy w naszej szkole koszykarzy BS Polonia Bytom Basketball, którzy opowiedzieli o sobie i początkach swojej kariery sportowej. Nie skończyło się na samych opowieściach. Nasi goście dali próbkę swoich umiejętności koszykarskich, a także rzucili wyzwanie naszym uczniom. Wyzwanie rzutowe stało się okazją do sprawdzenia celności naszych koszykarskich śmiałków. Jak się okazało – szybkość, zwody, rozegranie piłki są ważne. Jednak najważniejsza jest celność i umiejętność trafiania do kosza z różnych pozycji, bo tylko wtedy zdobywa się punkty.  Na koniec były pytania i odpowiedzi, autografy i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy!

Natomiast klasa 2a – sportowa, wybrała się  do BYTOMSKIEJ AKADEMII BOKSU na lekcję do Damiana Jonaka, znanego bytomskiego pięściarza, ale także wychowanka naszej szkoły. Oprócz tego jak trzymać gardę i “tańczyć w ringu” dzieci dowiedziały się, dlaczego sport jest dla nas ważny i dlaczego, nie wszystko co widzimy w internecie jest prawdziwe. Później było już “z górki” – rozgrzewka, rękawice, skakanka, worek treningowy, ring, pot i zmęczenie.

5 kwietnia 2023
Kategoria Wydarzenie: