Przypomnienie

12 lipca 2021 @ 08:00 - 17:00

Przypominamy naszym absolwentom –  uczniom klas ósmych, że do 14.07.2021 muszą wpisać punkty procentowe uzyskane na egzaminie ósmoklasisty na platformę Vulcan i dostarczyć dokumenty do szkoły pierwszego wyboru. Przed Wami ostatnie etapy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej:

IV ETAP – dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia do szkoły pierwszego wyboru

od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

Do szkoły pierwszego wyboru kandydat dostarcza dokumenty: wniosek, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W związku z trwającą i zmieniającą się sytuacją epidemiczną, proszę skontaktować się telefonicznie ze szkołą pierwszego wyboru, w celu ustalenia sposobu dostarczenia ww. dokumentów lub sprawdzić informacje na stronach szkół pierwszego wyboru.

V ETAP – zapoznanie się z wynikami naboru

22 lipca 2021 r.

VI ETAP – potwierdzanie woli podjęcia nauki

od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r.

Kandydat sprawdza, do której szkoły został przyjęty i zanosi do niej oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu, o ile nie dostarczył ich wcześniej.

UWAGA! Kandydat, który nie dostarczy oryginału tych dokumentów zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych do danej szkoły.

2 sierpnia 2021 r.  nastąpi ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły i podanie informacji o wolnych miejscach.

Wszystkie terminy rekrutacji znajdują się również na stronie kandydata, szkolnym padlecie, śląskie.edu oraz na stronach KURATORIUM OŚWIATY w KATOWICACH.

Uczniowie rejestrują się do systemu indywidualnie.

12 lipca 2021
Kategoria Wydarzenie: