Podsumowanie Tygodnia Matematyki i Fizyki

27 marca 2022 @ 08:00 - 17:00

W dniach 14 – 18 marca 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole

TYDZIEŃ MATEMATYKI  i FIZYKI.

Nadszedł czas na podsumowanie tego, co działo się:

• Wystawa prac uczniów klas IV-VIII PLAKAT, KOMIKS, PRACA PRZESTRZENNA O LICZBIE PI.
    • Młodzież wcieliła się w role detektywów, by odnaleźć ukryte liczb Pi.
    • MATEMATYKA W RODZINIE, gdzie czekały prawdziwe wyzwania: labirynty do przejścia, nonogramy, mozaiki, poznawanie uroków Polski, fitness dla umysłu i układanki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
    • Ósmoklasiści rozwiązywali test online z zadaniami egzaminacyjnymi z matematyki.
    • Dla miłośników matematyki i języka angielskiego w klasach IV-VI odbył się konkurs MATH IN ENGLISH.
    • Niektóre najmłodsze klasy odwiedziła Królowa Matematyka ze swoim orszakiem i osobiście sprawdziła, jak dzieciaki radzą sobie z liczeniem.
    • Rozwiązywanie łamigłówek i zagadek logicznych to świetna zabawa niezależnie od wieku, o czym świadczy liczny udział uczniów w turnieju o tej tematyce.
    • Nie słabnie popularność Międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. Wzięło w nim udział aż 98 uczniów.
    • Odbył się turniej drużynowy wiedzy fizycznej  ZABAWA Z FIZYKĄ.
    • Z okazji jubileuszu 100-lecia przyznania Nagrody Nobla Albertowi Einsteinowi zorganizowany został konkurs plastyczno- fizyczny ŚCISŁY UMYSŁ. Albert Einstein.

Nasza szkoła już szósty raz organizowała REJONOWY KONKURS MATH MASTER, w którym uczniowie klas siódmych i ósmych rozwiązywali zadania z matematyki w języku angielskim. Nasza drużyna z klasy 8d zajęła III miejsce – GRATULUJEMY .

Na rozstrzygnięcie czekają jeszcze dwa konkursy: matematyczno–fizyczny MISTRZ INFOGRAFIKI oraz konkurs fizyczno-fotograficzny W POSZUKIWANIU ZJAWISK FIZYCZNYCH, którego przedmiotem było ujęcie na fotografii zjawisk fizycznych w naszej codzienności

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych przedsięwzięciach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Czekamy na Was za rok:)

27 marca 2022