Pho3nix Active School – to My

20 czerwca 2021 @ 08:00 - 17:00

Dziękujemy za Wasze kliknięcia w głosowaniu internetowym akcji Pho3nix Kids. Warto było, bo nasz sprzęt sportowy powiększył się, pokazaliśmy naszą aktywność sportową po okresie izolacji (czas pandemii) i do tego wygraliśmy WARSZTATY SPORTOWE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!
Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły za każdą aktywność w projekcie Pho3nix Foundation – Pho3nix Active School. Kolejny raz pokazaliśmy, że gdy chcemy to możemy. Jesteście wspaniali!
A my już nie możemy doczekać się jesiennych warsztatów sportowych.

Pho3nix Active School to akcja sportowa, która ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. W pierwszej edycji akcji w 2021 roku udział wzięło ponad 500 szkół podstawowych i blisko 200 000 uczniów i uczennic. Finałem akcji były dziewięciodniowe obchody Międzynarodowego Dnia Sportu – od 6 do 14 kwietnia 2021 roku, podczas których odbył się Konkurs na Największą Liczbę Kroków oraz  Konkurs na Najciekawsze Video Sportowe. W “krokowym wyzwaniu” nie znaleźliśmy się w gronie laureatów, gdyż niewielu uczniów zainstalowało aplikację Pho3nix Kids do pomiaru kroków. Natomiast w konkursie na najciekawsze video  (dzięki Waszemu głosowaniu) znaleźliśmy się w gronie tych, którzy wygrali WARSZTAY SPORTOWE z Pho3nix Kids, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

Patronat nad Pho3nix Active School objął Polski Komitet Olimpijski. Akcja wspierana jest przez CIECH S.A.

Fundacja Pho3nix to organizacja non-profit zainicjowana w celu ukazania aktywności fizycznej, jako sposobu na poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia wśród dzieci, w szczególności tych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wierzymy, że sport i wartości z nim związane, odgrywają kluczową rolę w rozwoju osobistym każdego człowieka, budują jego charakter i od najmłodszych lat wyrabiają nawyki, pomocne na każdej płaszczyźnie życia.

20 czerwca 2021