Modowe Piątki

18 marca 2023 @ 08:00 - 17:00

Samorząd Uczniowski zaprasza na modowe piątki! Wszak moda ma dla każdego duże znaczenie, a na przestrzeni lat moda znacząco się zmieniała. Przed nami piątki z modą lat 50-tych, 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych. Zapraszamy!

Przed nami:

14 kwietnia 2023 – JEANS, JEANS I JESZCZE RAZ JEANS!!!

LATA 90 – i wszyscy kochali jeans: kurtki, kamizelki, spodnie, sukienki.  Dużo inspiracji czerpano z popkultury, obserwowano głównie Nirvanę, Spice girls, Britney Spears i obsadę serialu „Przyjaciele”. Kolory również były bardzo odważne.

31 marca 2023 – przenosimy się w lata 80-te.

LATA 80 – to eksplozja kolorów. Indywidualizm i odwaga królują. Podstawą wielu stylizacji były jeansy o kroju “mom jeans”. Skórzane kurtki i welurowe sukienki. Panowie kochali kurtki w stylu Toma Cruise’a w filmie Top Gun. Luźne marynarki, proste spodnie i białe koszule.

24 marca 2023 – były niezwykle różnorodne.

LATA 70 były połączeniem stylów hippie, disco i punk. Styl hippie to przede wszystkim dzwony i dużo kolorów, disco się błyszczy i krzyczy. Punk zrywa z podziałem na płeć i wykorzystuje skórzane kurtki, T – shirty ze sloganami oraz wszelkiego rodzaju metalowe ozdoby i oczywiście glany. Bawmy się razem i razem z SU budujmy pozytywność!

17 marca 2023 – od mini do stylu hippisowskiego, odważnie i z pomysłem czyli moda lat sześćdziesiątych w naszej szkole w waszym ujęciu.

LATA 60 – to głównie sukienki mini i sukienki o kroju litery A. Królowały geometryczne i mocne wzory. Duże okulary przeciwsłoneczne, często w białym kolorze. Jednocześnie wtedy narodził się styl hippie, w krórym prym wiodą dzwony i kwieciste koszule. Luźne spodnie rozszerzane ku dołowi, kamizelki z frędzlami, Iniane koszule, hafty, koronki, ażurowe wstawki, opaski na włosy, naszyjniki, koraliki, pióra, workowate torebki, sukienki maxi, falbaniaste spódnice – to znaki rozpoznawcze prawdziwych hipisów. Również mężczyźni nie mogli się wtedy nudzić, u nich również królują kolorowe koszule i spodnie dzwony. Bardziej eleganccy panowie zaczęli nosić koszulkę polo. Razem z SU budujemy pozytywność!

10 marca 2023 – piątek, a w SP45 uczniowie w strojach inspirowanych modą lat 50-tych.
LATA 50 – w modzie damskiej to przede wszystkim rozkloszowane spódnice do połowy łydki i dopasowane sweterki lub koszulowe bluzki. Dziewczętom z awersją do spódnic proponujemy spodnie typu cygaretki.
Moda męska charakteryzowała się niebieskimi jeansami, krótkimi kurtkami lotniczymi lub skórzanymi.

Budujmy pozytywność!

18 marca 2023