Międzynarodowy Dzień Plecaka

12 października 2022 @ 08:00 - 17:00

Międzynarodowy Dzień Plecaka to akcja mająca na celu zjednoczenie uczniów z całego świata, a jego pomysłodawczynią jest 16-letnia uczennica Kira, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu “Dzieciaki Startupy”, radna Młodzieżowej Dzielnicy Ursynów w Warszawie, jedna z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”.

Samorząd Uczniowski wraz z klasą 4b zaprasza do następujących wyzwań, których wyniki zobaczyć będzie można na samym dole strony:

• Wrzuć marzenie do plecaka!
Plecaki 13 października w czwartek znajdziecie:
– w budynku A przy portierni
– w budynku B przy szkolnej bibliotece
Wrzućcie do nich zapisane na kartce Wasze marzenie, zamierzenie, plan na bliższą lub dalszą przyszłość. Utworzymy z nich mapę marzeń uczniów SP45. Nie musicie (możecie) podpisać kartkę.

• Zaprojektuj wymarzony plecak. Narysuj lub stwórz w programie graficznym plecak Twoich marzeń. Opisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą pracę przynieś do:
– sali 208 w budynku A
– sali 21 w budynku B
lub wyślij mailowo: tekstysp45@gmail.com zdjęcie swojego projektu. TERMIN: do 17 października.

• Zainspiruj do zmiany! Wrzuć do SKRZYNKI NA POMYSŁY (budynek A przy sali 108, budynek B przy sali 16) koncepcję zmiany w przestrzeni szkoły, zajęciach lub innych obszarach. Zainspiruj Samorząd do ulepszenia szkolnej rzeczywistości!

Zapraszamy do udziału!

ZAPROJEKTOWANIE WYMARZONEGO PLECAKA –  wyniki:
1 miejsce: Emilia Łuć – za oryginalność i wielofunkcyjność projektu plecaka
2 miejsce: Lukian Hudym – za plecak dający moc
3 miejsce: Maja Kaleta – za kreatywny, kanapkowy plecak
Nagroda specjalna: Nadia Grochowicz – za plecak dla wszystkich fanów bananów
Wyróżnienia:
Paulina Kułak
Zofia Kubiś
Marta Bielawska
Julia Kuzdak
.
Wszystkim kilkudziesięciu uczestnikom gratulujemy fantazji, umiejętności projektowych i tego, że nie wyrastają z MARZEŃ!

12 października 2022