Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Majowe święta

1 maja 2023 @ 08:00 - 17:00

Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji. W naszej szkole te święta zawsze są celebrowane i tak też było w tym roku. 29 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych przygotowali apel o tematyce patriotycznej, który uzmysłowił wszystkim rolę i znaczenie słów, takich jak: ojczyzna, patriotyzm. Po wysłuchaniu występu kolegów, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując karty pracy. Aby w pełni celebrować święta uczniowie do swoich strojów przypięli własnoręcznie zrobione biało-czerwone kotyliony.

W dniach 24-29.04.2023 r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa.  Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Głównym celem realizowanego w szkole projektu,  było rozwijanie poczucie tożsamości narodowej oraz dumy z bycia Polakiem.  W trakcie jego trwania uczniowie na lekcjach historii przygotowali ciekawe plakaty, dotyczące ważnych wydarzeń i postaci historycznych.

Natomiast młodsi uczniowie na  zajęciach tworzyli lapbooki, by utrwalić wiedzę o patriotyczne treści. Własnoręcznie tworzyli małe flagi na Dzień Flagi, który został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 

       

       

 

 

Szczegóły

Data:
1 maja 2023
Godzina:
08:00 - 17:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,