Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

28 stycznia 2020 @ 10:00 - 13:00

28 stycznia w Szkole Podstawowej nr 51 w Bytomiu odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Patronat nad imprezą objął: Prezydent Miasta Bytomia, Fundacja im. Roberta Schumana Europe Direct w Katowicach. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI  oraz  VII-VIII.   Uczennice klasy szóstej: Marysia Podbucka i Wiktoria Strzelec wywalczyły pierwsze miejsce w tym trudnym konkursie, a reprezentacja klas ósmych: Julia Waniek i Alicja Gadula – trzecie miejsce. Później wszyscy bawili się na odbył się X Balu Karnawałowym dla Szkolnych Klubów Europejskich. Motywem przewodnim tegorocznego balu było hasło “Chorwacja – kraj pięknych krajobrazów”. I tutaj nasze dziewczyny pokazały się z najlepszej strony. Za swój strój inspirowany Chorwacją zdobyły wyróżnienie.
Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

28 stycznia 2020