Klub Dobrej Rozmowy „Punkty widzenia”

26 sierpnia 2022 @ 08:00 - 17:00

Pod koniec roku szkolnego 2021/2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Klub Dobrej Rozmowy „Punkty widzenia”. Jest to inicjatywa realizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Rozmawiajmy o uchodźcach, którego celem jest wsparcie nauczycieli i nauczycielek w podejmowaniu rozmów z młodzieżą o sytuacji uchodźców i uchodźczyń oraz o współczesnych procesach migracyjnych, a także o wartościach i postawach, które są bliskie młodym ludziom.
Cele Klubu Dobrej Rozmowy „Punkty widzenia”:
• oddanie młodzieży głosu i zachęcenie do poruszania w rozmowach tematyki migracji i uchodźstwa w kontekście wyzwań współczesnego świata
• wsparcie uczniów i uczennic w doskonaleniu umiejętności wymiany opinii, argumentowania, słuchania tego, co mają do powiedzenia osoby o różnych światopoglądach, także innych od naszego
• umożliwienie bliższego poznania się w grupie
• ułatwienie pozostania w dobrych relacjach w grupie niezależnie od poglądów jej członków i członkiń.

26 sierpnia 2022