Jesteśmy laureatami internetowego minikonkursu grantowego

16 grudnia 2020

Jest nam niezmiernie miło przekazać Wam wspaniałą wiadomość, iż nasza szkoła jest laureatem minikonkursu grantowego “Asy Internetu” na realizację projektu edukacyjnego “OSWOIĆ INTERNET”, przygotowanego przez panią Joannę Chromicz, dzięki któremu nasza pracownia internetowa wzbogaci się między innymi o ozoboty – małe  roboty pomagające w nauce programowania.

Mimo pandemii nasi uczniowie wykonywali zaplanowane zadania krok po kroku. Jeszcze podczas zajęć szkolnych odbyły się pierwsze warsztatów edukacyjne dla uczniów klas szóstych prowadzone przez policjantów z Miejskiej Komendy Policji, dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu oraz skutkach prawnych i społecznych niewłaściwego zachowania w sieci. Mimo lockdownu udało nam się przygotować materiały propagującej właściwe zachowanie w Internecie w postaci wierszy, projektów odznak, prezentacji, filmów, piosenek, a także stworzyć grę planszową sprawdzającą wiedzę uczniów na temat właściwego zachowania w Internecie z wykorzystaniem ozobotów. Mamy nadzieję, że po powrocie do nauczania stacjonarnego wszyscy będziemy mogli w pełni zobaczyć efekty uczniowskiej pracy podczas prezentacji naszego projektu.

16 grudnia 2020