Happy St.Patrick’s Day

17 marca 2023 @ 08:00 - 17:00

17 marca Irlandczycy obchodzą St. Patrick`s Day – Dzień Świętego Patryka. Nie inaczej było tego dnia w naszej szkole.

Najmłodsi uczniowie poznali symbole związane z Dniem Świętego Patryka, starsi dowiedzieli się kim był i co robił Święty Patryk. Jak na ten dzień przystało wszyscy byli ubrani na zielono, gdyż jest to kolor narodowy Irlandii.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę (shamrock) przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Tradycja nakazuje, aby każdy z tej okazji miał na sobie coś zielonego, więc kto zapomniał, mógł otrzymać green little shamrock od organizatorów przedsięwzięcia z 6e.

Odświętny  i zielony klimat święta budowany był od czwartku. Wtedy to (późnym popołudniem) na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty i kody QR z pytaniami dotyczącymi znajomości Irlandii oraz św. Patryka. Przebrana młodzież paradowała w świetnych zielonych strojach – zachwycili organizatorzy czyli uczniowie klasy 6e. W klasach młodszych pytania związane z dzisiejszym świętem były zadawane przez przebranych uczniów, a pozytywne odpowiedzi od razu nagradzane. Na odpowiedzi od uczniów klas IV-VIII czekają angliści do poniedziałku. Zresztą kody QR z pytaniami wygasają w sobotę wieczorem. Wszystkiego zielonego!

17 marca 2023