26 września 2022 @ 08:00 - 17:00

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

• ponad 200 języków europejskich,
  • 24 języki urzędowe UE,
  • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości,
  • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych (The European Day of Languages). Wiele się działo i dalej się dzieje, bo nasze działania dalej trwają…i będą relacjonowane

Nauka języków obcych przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach życia. Niewątpliwie pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego, poszerza nasze horyzonty i otwiera nas się na nowe, inne.
– Nasza szkoła aktywnie włączyła się w projekt międzynarodowy eTwinning – „Together we celebrate The European Day of Languages”, który powstał, aby celebrować Europejski Dzień Języków.
Uczniowie z Austrii, Bułgarii, Czech, Gruzji, Włoch, Macedonii, Hiszpanii i Polski nagrali krótkie filmiki w swoich ojczystych językach. Możecie obejrzeć je w poniższej prezentacji.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w konkursie plastyczno-technicznym “Najciekawsze miejsca w Europie”, którego wyniki przedstawiamy poniżej:

I miejsce: Szymon Erm 1e
II miejsce: Tomasz Płonka 1e, Amelia Szymańska 1e, Emilia Łuć 3b
III miejsce: Teresa Saługa 3b, Natalia Łuć 1b
Wyróżnienia:
Kamila Ecka 2b, Szymon Skura 1c, Kuba Binkowski 3d, Oskar Kowalczyk 2e, Milena Garncarczyk 1c

26 września 2022
, , , ,