Dzień św. Patryka

17 marca 2020

Dzisiaj Dzień św. Patryka czyli Saint Patrick’s Day. Mimo odwołanych lekcji uczymy się, by nie nudzić się. Codzienne pomysły zamieszczamy na szkolnym facebooku (ikonka u góry strony – nie trzeba być użytkownikiem). Na końcu prezentujemy kilka propozycji nauki przez zabawę.

A teraz pora na ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na Najpiękniejsza Kartkę z życzeniami z okazji dnia Św. Patryka:
1 miejsce: Szymon Brzoska 1d
2 miejsce: Marta Bielawska 1d
3 miejsce: Tatiana Kadłubska 2b
Klasy IV- VI
1 miejsce: Karolina Burg 5e
2 miejsce: Bartosz Matyja 5f
3 miejsce: Wiktoria Kołodziej 4b

Kartki były przepiękne, wszystkie wysłaliśmy do szkoły Harberton School w Irlandii ?

Propozycje zadań do wykonania na dziś:
– zobacz historię św. Patryka po angielsku, nawet kilka razy – zobaczysz, że rozumiesz coraz więcej, ale najpierw…
– poznaj słówka związane z tym świętem: np. ☘️ shamrock – koniczyna, worship – czcić, wielbić, the Holy Trinity – Święta Trójca… więcej słówek:  https://ellalanguage.com/blog/dzien-swietego-patryka/
– zielony rządzi więc podlej lub posiej rośliny w domu, zjedz zielony owoc lub warzywo, zrób zieloną sałatkę,
– poznaj Irlandię – dowiedz się czegoś o niej, pobaw się mapą, albo weź podręcznik z przyrody, geografii lub biologii i utrwal wiadomości z jednej lub kilku lekcji.

Powodzenia.

17 marca 2020