Dzień Pustej Klasy

25 września 2020

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Ideą wydarzenia jest sprawienie, by tego dnia choć jedna lekcja odbyła się poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej. Bądźmy wszyscy blisko natury i sprawmy, aby ten dzień był:
…Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie ?
…Dniem Inspirujących Spacerów ?
…Dniem Odkrywania Wartości Drzewa ?
…Dniem Odpoczynku na Łące ?
…Dniem Parkowych Zabaw ?‍♀️

Za oknem słonecznie i ciepło, dlatego chętnie przystąpiliśmy do świętowania jesiennego Dnia Pustej Klasy. Były gry podwórkowe, malowanie na asfalcie, studium drzewa na plastyce, reformacja i kontrreformacja czyli historia na bieżni, badanie przyrody za pomocą szkiełka i oka, zbieranie jej darów i tworzenie tekturowych wazoników z “żywych” kwiatów, czytanie pod chmurką, lekcja uważności wraz z opowiadaniem o duchu zamieszkującym wieżę kościoła, a na wychowaniu fizycznym – jesienna aktywność w terenie. W ramach innowacji „Twórz, odkrywaj, działaj” uczniowie klas siódmych tworzyli dzieła z naturalnych zasobów oraz fotografowali jesień tuż obok nich. To był bogaty w wydarzenia dzień. Już nie możemy doczekać się czerwcowej odsłony Dnia Pustej Klasy.

certyfikat_Dnia Pustej Klasy 2020

25 września 2020