Dzień Drzewa

10 października 2022 @ 08:00 - 17:00

Drzewa są istotnym elementem naszego krajobrazu, odgrywają ważną rolę w naszym życiu i w istnieniu całej planety – Ziemi. Program edukacyjny “Święto Drzewa” poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Z tej okazji 10 października w naszej szkole odbyła się akcja sadzenia drzew w ogrodzie dendrologicznym.

W klasach młodszych uczniowie wykonali prace plastyczne „Jesienne drzewo” z liści znalezionych podczas spaceru. Natomiast w świetlicy szkolnej uczniowie wykonali wspólnie przestrzenne drzewko w jesiennej szacie, bo tylko wspólnie działając możemy zmienić nasze otoczenie.

Zwieńczeniem wszystkich działań, było sadzenie drzewek w otoczeniu naszej szkoły. Dzieci pod czujnym okiem pani Beaty Kośli sadzili drzewka. Mamy nadzieję, że dęby, buki i klony nie tylko upiększą nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczynią się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.

Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

Zapraszamy również wychowawców i uczniów klas I – VIII do udziału w szkolnym Święcie Drzewa  poprzez wykonanie na godzinach wychowawczych klasowego plakatu „DRZEWA MAJĄ MOC” o tematyce dotyczącej znaczenia drzew dla przyrody i zdrowia człowieka.
– Plakat należy wykonać na brystolu, dowolną techniką i umieścić na drzwiach klasy od strony korytarza.
– Za wykonanie plakatu będą przyznawane punkty z zachowania zgodnie z regulaminem, według uznania wychowawcy.
– Termin wykonania plakatu 7 – 17 października
– Uczniowie, którzy wykonają najciekawszy plakat otrzymają drobną niespodziankę.
                                                 Zachęcamy do aktywnego udziału.

10 października 2022