Działamy z Impetem – wyniki konkursu “Drugie życie butelki PET”

23 listopada 2020

Projekt “Drugie życie butelki PET” dobiegł końca, ale nasze działania w ochronie planety będą trwać dalej!

Segreguj plastikowe butelki, albo daj im drugie życie.

Działaj z imPETem! To projekt edukacyjny, w którym zachęcamy Wszystkich do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane wszędzie. Wierzymy, że edukując najmłodsze pokolenie, jesteśmy w stanie krzewić eko-podstawy i tworzyć eko-nawyki, które staną się codziennością.

Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.

Zachęcając do segregacji lub recyklingu ogłosiliśmy szkolny projekt “Drugie życie butelki PET” zorganizowanym w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Celem projektu było wykonanie „użytecznych” przedmiotów wykorzystując zużyte butelki PET. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i zdolnościami manualnymi.

Prace następujących uczniów zostały wyróżnione: Piotr Zieliński z klasy 4c, Mateusz Mierzwa z klasy 4b, Filip Skura z klasy 4e. GRATULUJEMY

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie

Beata Kośla i Barbara Dzianach-Smarzewska

23 listopada 2020