DBI 2023

7 lutego 2023 @ 08:00 - 17:00

Już niedługo Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku obchodzony jest 7 lutego 2023 r. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z‍ inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i‍ propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i‍ nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i‍ wychowawców z‍ problematyką bezpieczeństwa online, a‍ także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Z tej okazji, jak co roku, organizujemy  inicjatywy edukacyjne związane z bezpiecznym i konstruktywnym korzystaniem z sieci pod hasłem “Dbamy o swój wizerunek”.

Pamiętając, że wszystkie dane oraz zdjęcia umieszczone w Internecie mogą zostać wykorzystane w sposób, którego byśmy sobie nie życzyli ogłaszamy:

• Szkolny konkurs na klasową gazetkę o bezpieczeństwie w Internecie z głównym naciskiem na informacje o  konieczności dbania o swoje dane i swój wizerunek podczas korzystania z Internetu . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 lutego 2023 r.
  • Ogłaszamy indywidualny konkurs graficzny z wykorzystaniem dowolnej techniki plastyczno–komputerowej „Mój awatar”. Prace należy dostarczyć do sali nr 15 w budynku B w terminie do 28 lutego 2023 r.
  • Realizację lekcji o bezpiecznym dostępie do zasobów internetowych (realizowane na zajęciach informatyki i godzinach z wychowawcą). Do wykorzystania filmy ze strony www.saferinternet.pl

A nasze działania rozpoczęliśmy już przed feriami spotykając się z policjantkami na prelekcji o odpowiedzialności  prawnej nieletnich, agresji i przemocy w sieci, dezinformacji oraz zasadach bezpieczeństwa, które zawsze powinny nam towarzyszyć.

7 lutego 2023