Bieg Tropem Wilczym

1 marca 2023 @ 08:00 - 17:00

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tego powodu w tym dniu o godz.12.00 odbył się na terenie przyszkolnym  Bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 m. To już IX edycja, ale u nas w szkole – pierwsza. Bieg jest formą włączenia społeczności szkolnej w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a jednocześnie walką o stypendium sportowe dla naszej koleżanki Magdaleny Różyło (MUKS Ippon Bytom).

Nasz bieg odbył się w ramach projektu sportowo-historycznego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 8b i 8d. Każdy uczestnik otrzymał naklejkę, która była równocześnie numerem startowym oraz zapoznał się z trasą biegu. Po rozgrzewce wszyscy uczestnicy wyruszyli na trasę. Sędziami byli nauczyciele WF, którzy dbali o zachowanie zasad bezpieczeństwa i fair play na trasie biegu i po jego zakończeniu.

Pierwszy na mecie zameldował się Piotr z 8b, a zaraz za nim dziewczyny z 8b i 8d.  Okazało się, że na medalowych pozycjach znalazło się 3 chłopaków i 6 dziewczyn. Gratulacje!

1 marca 2023
, , ,