Wracamy do szkoły!

15 maja 2021 @ 08:00 - 17:00

17 maja już wszyscy uczniowie wracają do szkoły. Klasy I-III już od 4 maja uczą się w pełni stacjonarnie, natomiast od 17 maja klasy 4-8 – pracują hybrydowo czyli częściowo w trybie zdalnym, częściowo w trybie stacjonarnym. W dniach 25-27 maja w szkole odbywać się będzie EGZAMIN Ósmoklasisty i dni te są wolne od zajęć. Od 31 maja wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie czyli w szkole!

PAMIĘTAJMY:

1. Uczniowie przychodzą do szkoły najwcześniej 15 minut przed rozpoczęciem swoich lekcji i opuszczają budynek szkoły niezwłocznie po zakończeniu lekcji (nie dotyczy dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej).
  2. Do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi – bez objawów przeziębienia i bez temperatury. Uczniowie z objawami przeziębienia lub temperaturą są odsyłani do domu zgodnie z Procedurą  postępowania z uczniem, u którego występują objawy, które mogą sugerować zakażenie COVID 19.
  3. Uczniowie są wyposażeni w maseczkę ochronną, którą musza założyć w częściach wspólnych szkoły (np. korytarz).
  4. W czasie przebywania w szkole uczniowie są zobowiązani zachowywać dystans społeczny – 1,5 m od drugiej osoby, jeżeli nie jest to możliwe i dochodzi do kontaktów z inną klasą powinni  założyć maseczkę. Założone maseczki obowiązują w czasie przerw. Na lekcjach maseczki nie obowiązują.
  5. Uczniowie poszczególnych oddziałów nie powinni się ze sobą kontaktować – przerwy uczniowie spędzają w wyznaczonych przez nauczyciela lub personel obsługi miejscach.
  6. Po każdych zajęciach klasa jest wietrzona i dezynfekowana, a uczniowie przed wejściem do sali myją/dezynfekują ręce.
  7. Uczniowie przynoszą ze sobą do szkoły tylko niezbędne do pracy materiały. Materiały te nie mogą być pożyczane ani przekazywane innym uczniom.

UWAGA!

Obowiązuje reżim sanitarny!

W przestrzeni wspólnej maseczki są obowiązkowe.

Dezynfekcja rąk w wejściu do szkoły obowiązkowa.

W przestrzeni wspólnej obowiązuje dystans społeczny.

15 maja 2021
Kategoria Wydarzenie: