X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020

2 października 2020 r. w przyjemny, acz niecodzienny sposób przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia. Sprawcą całego zamieszania było zgłoszenie naszych uczniów do  udziału w Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia obchodzonym w pierwszy piątek października.

I dlatego, jak co roku sprawdzaliśmy naszą znajomość tabliczki mnożenia. W ruch poszły mózgi, pamięć, tablice, kartki, długopisy oraz telefony. Biegła znajomość tabliczki mnożenia jest bardzo ważna, dlatego warto ćwiczyć ją stałe i często powtarzać. Podczas lekcji matematyki uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali  wylosowane zestawy  zadań, próbowali swoich sił w odpowiedziach matematycznych na czas – wynik mnożenia w 100 sekund, pojedynki dwuosobowe. Każdy jak najszybciej chciał dotrzeć do upragnionego, poprawnego wyniku. W klasach młodszych – szczególnie trzecich – był jesienny spiner, bingo matematyczne oraz domino z mnożeniem. Emocji przy tym było bez liku.

Dziękujemy za wspólną zabawę

Nauczyciele matematyki